جناب یزدی سقوط نظام نه تنها “حیف” نیست بلکه استمرارش مایه ننگ بشریت است!

 نامه خصوصی ابراهیم یزدی خطاب به محمدجواد حجتی کرمانی اخیرا منتشر شده است که وی در  آغاز این نامه به شرح بازداشت های غیر قانونی  و دادرسی غیر عادلانه پرداخته است. اخیرا خبر دیگری نیز منتشر شده که ایشان میبایستی ظرف ۱۵  روز خود را به زندان اوین معرفی کنند، نگارنده ضمن تقبیح قانون شکنی و موارد نقض حقوق بشر در برخورد غیر قانونی و غیر انسانی با ابراهیم یزدی خواهان آزادی بی قید و شرط  ایشان و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی  گمنام و شناخته شده اصلاح طلب و غیر اصلاح طلب  هستم.

آقای یزدی در این نامه با ابراز خوشحالی از رساندن حقایق به گوش “رهبر انقلاب” توسط آقای کرمانی، در بخشی از نامه خویش خطاب به علی خامنه ای  پیام میدهند: “من به نظام جمهوری اسلامی رای داده‌ام و به رای خود وفادارم. شما با این ظلم‌ها وستم‌ها، مقدمات سقوط نظام را فراهم می‌کنید. حیف است نکنید!” حقیقتا جملات آقای یزدی  نیاز به هیچ شرحی ندارد اما این سوال را در اذهان مطرح میکند که چرا سقوط نظام ج.ا “حیف” است، حکومتی که از هیچ خیانت و جنایتی کوتاهی نکرده است، حکومتی که در بدو آغازش هزاران تن از بهترین فرزندان ایران زمین را به کام مرگ کشید و با تحریک صدام و تضعیف ارتش، اجازه تجاوز عراق به خاک ایران را مهیا کرد و با استمرار این جنگ خانمان سوز (که طولانی ترین جنگ تاریخ معاصر لقب گرفت) به هدف رسیدن به بیت المقدس و صدور انقلاب، نزدیک به یک میلیون ایرانی  را قربانی کرد و خسارت ۱۰۰۰ میلیارد دلاری که هرگز وصول نشد را بر ایرانیان تحمیل کرد.

براستی چرا آقای یزدی  به چنین حکومتی وفادار هستند؟  ج.ا  یکی از ننگین ترین حکومت های اتوکرات  و تمامیت خواه در طول  تاریخ بوده و در حال حاضر به بزرگترین زندان روزنامه نویسان جهان تبدیل گشته و بالاترین تعداد اعدام به نسبت جمعیعت را در جهان داراست، وضعیت  بحرانی نقض حقوق بشر تحت ج.ا اکنون به مرز جنایت علیه بشریت رسیده و ازعدم حراست  از تمامیت ارضی ایران شامل  سهم  ایران در دریای خزر تا ادعای امارات در مورد جزایر ایرانی تا عدم استخراج از حوضه های مشترک نفت و گاز و سرمایه گذاری در صنعت پترو شیمی ایران ناشی از تحریم هایی  که از فردای  “انقلاب دوم” توسط دانشجویان خط امام  شکل گرفت و تا به امروز ادامه داشته، همگی و همگی ایرانیان را در انزوای بین المللی  نگاه داشته و حیثیت ایرانیان در خارج از ایران هر روز زیر سوال میرود  و غالب ایرانیان در زیر خط فقر دست و پنجه نرم میکنند.

شاید این بار اول نیست که ایشان وفاداری خویش را به حکومت چنین عنوان کرده باشند اما چندی پیش پس از افشای یکی از تگرام های محرمانه سفارت امریکا در  دوبی  توسط ویکلیکس اطلاعات بیشتری از دیدگاه های  آقای ابراهیم یزدی در مصاحبه  محرمانه  با دیپلمات های امریکایی افشا شد. این تلگرام که به سازمان سیا، شورای امنیت ملی امریکا در واشینگتن و اطلاعات ارتش امریکا  ارسال شده، ضمن تایید اقامت دائم ابراهیم یزدی در امریکا،  چنین آمده:

  Rather than imposing economic sanctions on Iran, the US should encourage trade and economic development in Iran, he said. Economic liberalization, he argued, would be more likely to foster political reform than economic sanctions.

در این تلگرام که در در تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۰۸ ارسال گشته، ابراهیم یزدی  مخالفت خود را با تحریم های اقتصادی امریکا علیه ایران بیان میکند و بجایش خواستار “تشویق توسعه اقتصادی و تجاری و آزاد سازی اقتصادی امریکا با ایران” میشود  که از دیدگاه وی احتمال بیشتری برای “اصلاحات سیاسی” مهیا میکند  تا تحریم اقتصادی!

VOA is run by monarchists, Yazdi said, who have a clear agenda of regime change, but also do not have any idea what conditions in Iran are like and are out of touch with the Iranian public.

در بخش دیگری از این سند سری، ابراهیم یزدی میگوید که صدای امریکا توسطه مشروطه خواهان اداره میشود  که “تغییر نظام” را به روشنی در دستور کار دارند که [به ادعای ایشان] از شرایط ایران خبر نداشته و در تماس با عموم ایرانیان نیستند.

بنابراین این بار اول نیست که ابراهیم یزدی مخالف تغییر نظام  است اما براستی چرا آقای یزدی وفادار به چنین حکومت فاسد مستبدی است و چگونه سقوط اجتناب ناپذیر این حکومت میتواند مایه تحسر، تاسف و افسوس آقای یزدی را فراهم آورد؟ شاید با در کنار قرار دادن این حقایق قضاوت در این مورد  برای خوانندگان میسر گردد.

Advertisements

About greenprevails

Human beings are members of a whole, In creation of one essence and soul. If one member is afflicted with pain, Other members uneasy will remain. If you have no sympathy for human pain, The name of human you cannot retain. Saadi 1184-1283
This entry was posted in Politics and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s